May 31, 2021
доцент кафедри водних біоресурсів та аквакультури Олена ГОНЧАРОВА

Співробітники кафедри водних біоресурсів та аквакультури стали учасниками та спікерами он-лайн конференції Cisco Webex

article-image

27 травня 2021 року на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України факультету тваринництва та водних біоресурсів з нагоди 25-річчя заснування кафедри аквакультури відбулась Міжнародна науково-практична он-лайн конференція «Аквакультура ХХІ століття – проблеми та перспективи». Викладачі кафедри водних біоресурсів та аквакультури ХДАЕУ прийняли участь в цьому заході: доктор сільськогосподарських наук, професор, академік Української технологічної академії, заслужений діяч науки і техніки України ШЕРМАН Ісаак Михайлович з вітальним словом згадав історичне становлення кафедри аквакультури, багаторічну співпрацю кафедри водних біоресурсів та аквакультури ХДАЕУ та науково-викладацького складу НУБІП України та побажав всім дотичним плідної роботи та цікавих дискусій. Доценти кафедри водних біоресурсів та аквакультури: к. с.-г. наук Віктор ШЕВЧЕНКО, к. с.-г. наук Володимир КОРНІЄНКО, к. б.- н. наук Павло КУТІЩЕВ, к. с.-г. наук Олена ГОНЧАРОВА та директор "Херсонського виробничо-експериментального заводу по розведенню молоді частикових риб" Юрій КОВАЛЬОВ висвітлили питання щодо способу прогнозування результатів експериментальних досліджень з використанням інформаційних технології в аквакультурі; про рибогосподарське використання малих водосховищ півдня України; пошук шляхів застосування ресурсозберігання на осетрових рибничих заводах тощо.

Серед широкого кола важливих та актуальних в умовах сьогодення питань рибогосподарської галузі в Україні та світі увагу приділили аспектам аквакультури США та основним напрямкам досліджень, що проводять Відділом аквакультури університету штату Кентуккі,  особливостям уніфікованої біотехнології відтворення морських риб (кефалевих та камбалових), сучасному стану форелівництва як перспективної галузі холодноводного рибництва у Західному регіоні України; досвіду отримання рибопосадкового матеріалу коропа підвищеної ваги з використанням пробіотиків; особливостям молекулярно-епізоотичного моніторингу вірусу віспи коропа (СЕV) в Україні; відновленню рибних запасів Службою рибного господарства у Литві; особливостям формування іхтіофауни Республіки Молдова тощо.

Впродовж конференції були обговорення нагальні питання розвитку аквакультури в Україні та світі, присвячена увага досвіду підготовки фахівців з водних біоресурсів та аквакультури.