Наукова екскурсія для п’ятих класів (5-В та 5-Г) Херсонської спеціалізованої школи I-ІІІ ступенів №30 Херсонської міської ради відбулася 04 червня 2021 року.
Викладачі кафедри біоресурсів та аквакультури доцент Олена Гончарова та асистент Людмила Цуркан познайомили учнів із різноманіттям водного світу. Велике зацікавлення учнів викликав унікальний акваріум на та його мешканці. Незабутнє враження викликали незвичайні австралійські червоноклешневі раки та африканські равлики ахатіни.
Доцент кафедри землеробства Оксана Сілецька ознайомила учнів з основами вирощування та споживання овочевої продукції. Розповіла про основи посіву і висадки овочевих культур, підготовку ґрунтосуміші; водний, температурний і поживний режими. Окремо приділила увагу захисту від шкідників і хвороб під час вирощування малопоширених овочевих і плодово-ягідних культур.
Завідуючий лабораторією на кафедри рослинництва та агроінженерії Валерій Пересунько провів для учнів майстер клас з управління тракторами, де школярі мали змогу спробувати себе у ролі водіїв трактора.
Учні відвідали лабораторію анатомії та фізіології тварин та унікальний анатомічний музей ім. В.Г.Амаліцького. В ході екскурсії доцент кафедри генетики та розведення сільськогосподарських тварин ім. В.П. Коваленка Наталія Папакіна дала відповіді на питання: чим людина відрізняється від тварин; як визначити температуру у приміщенні та на поверхні тіла; чому температура на руці менша ніж температура тіла; що таке терморегуляція; як вимірюють шум, освітлення, радіацію; що таке мумія та багато інших. Велике враження на учнів справили експонати вад розвитку тварин, та скелети дорослих тварин.
Велике здивування було в учнів при знайомстві з мікросвітом, який нас оточує. За допомогою Сергія Лавренка та спеціального обладнання – лампи-лупи та електронного мікроскопа вони дізналися яким цікавим та захопливим буває мікросвіт. При збільшенні у 800 раз були видні лусочки на крилах метеликів, клітини рослин, як відбувається розвиток плісняви тощо. Крім цього за допомогою лазерного далекоміру було можливо до міліметра виміряти різні об’єкти та навіть власний зріст.
Піклування про своє здоров’я та харчування забезпечать знання про вміст нітратів у продуктах. Це стало можливим за допомогою сучасного нітратометру, який із задоволення використали учні. Не менш цікавим було дослідження з використанням тепловізору для визначення найбільш холодних та теплих об’єктів.
Знайомство з прогнозом погоди стало можливим завдяки демонстраційному ознайомленню з автоматичною метеостанцією.
У гарному настрої і з набутими знаннями юні екскурсанти дякували Херсонському державному аграрно-економічному університету за насичену програму екскурсії.