Про наукову бібліотеку

Працівники Наукової бібліотеки

Смирнова Ірина Олександрівна

Смирнова Ірина Олександрівна

директор Наукової бібліотеки
Озерицька Ілона Михайлівна

Озерицька Ілона Михайлівна

заступник директора Наукової бібліотеки
Ткаченко Вікторія Іванівна

Ткаченко Вікторія Іванівна

завідувач відділу обслуговування та зберігання фондів
Ралдугіна Ірина Дмитрівна

Ралдугіна Ірина Дмитрівна

завідувач Інформаційно-бібліографічного відділу
Трибух Світлана Валеріївна

Трибух Світлана Валеріївна

завідувач відділу комплектування, наукової обробки літератури та наукометрії
Гончаренко Тетяна Вікторівна

Гончаренко Тетяна Вікторівна

провідний бібліотекар відділу комплектування, наукової обробки літератури та наукометрії
Клименко Тамара Дмитрівна

Клименко Тамара Дмитрівна

бібліотекар відділу обслуговування та зберігання фондів
Гумматова Саміра Саядівна

Гумматова Саміра Саядівна

бібліотекар відділу обслуговування та зберігання фондів
Бутрей Вікторія Іллівна

Бутрей Вікторія Іллівна

бібліотекар відділу обслуговування та зберігання фондів
Ресурси бібліотеки

Послуги

Електронна доставка документів (ЕДД)

Шановні читачі, якщо у фонді наукової бібліотеки немає необхідної вам літератури, пропонуємо скористатися послугою електронної доставки документів (ЕДД), завданням якої є надання електронних копій документів (фрагмент з книги або збірника, статтю з періодичного видання, бібліографічні списки літератури).

Перш ніж робити замовлення, перевірте наявність необхідної літератури у науковій бібліотеці ХДАУ за допомогою Електронного каталогу. Якщо не вдається знайти інформацію, можна скористатися послугою Віртуальна довідка.

Для замовлення електронної копії документа необхідно заповнити на кожний документ Бланк-замовлення на фрагмент з книги або Бланк-замовлення на статтю та надіслати його на електронну скриньку: library@ksau.kherson.ua
Бланк-замовлення заповнюється чітко, розбірливо, без довільних скорочень, мовою оригіналу.

Сканування замовлених матеріалів здійснюється лише з друкованих видань формат яких не перевищує формат А4. Ліміт: не більше 3 запитів одночасно та не більше 10 сторінок одного видання. Розпізнавання тексту проводиться без коригування електронної копії, у випадку труднощів при розпізнаванні тексту/таблиць замовнику направляється графічне зображення. У випадках, коли джерело має велику кількість нерозпізнаних символів , математичні формули (для електронних копій в текстовому форматі), дуже погана якість, поліграфічні дефекти, незручну для розвороту брошурування, то копії не виконуються, про що замовник ставиться до відома.

Термін виконання замовлення – від 3-х робочих днів з моменту надходження замовлення. Для документів, які зайняті читачами, термін може бути збільшений.

Замовник гарантує (електронним бланком замовлення), що копію буде використано лише з науковою або навчальною метою (так зване «чесне використання» відповідно до закону («Про авторське право і суміжні права»), а не з комерційною, не буде розповсюджувати ані електронну копію, ані віддруковану. Відповідальність за несанкціоноване використання отриманих від бібліотеки копій документів відповідно до чинного законодавства, цілком лягає на користувача.

Міжбібліотечний абонемент (МБА)

Шановні читачі, якщо у фонді наукової бібліотеки немає необхідної вам літератури, пропонуємо скористатися послугою Міжбібліотечного абонементу (МБА), завданням якої є надання документів у тимчасове використання з фондів інших бібліотек.

Перш ніж робити замовлення, перевірте наявність необхідної літератури у науковій бібліотеці ХДАУ за допомогою Електронного каталогу. Якщо не вдається знайти інформацію, можна скористатися послугою Віртуальна довідка.

 

Для отримання документів по МБА необхідно Бланк-замовлення завантажити, роздрукувати, заповнити та оформити на абонементі (головний корпус, 1 поверх). На кожне видання оформляється окреме замовлення. Поштові витрати за пересилання сплачуються читачем. Термін користування отриманими по МБА документами встановлюється бібліотекою, з фонду якої надходить література.

Послугами МБА та ЕДД можуть користуватися зареєстровані користувачі наукової бібліотеки Херсонського державного аграрного університету та сільськогосподарських бібліотек Херсонського територіального об’єднання. 

Користуватися документами, що отримані по МБА, можна лише в  читальній залі наукової бібліотеки. В особливих випадках, за узгодженням з відповідальною особою, документи можуть бути видані додому на певний строк.

По МБА не видаються: особливо рідкісні і цінні видання, газетні підшивки, періодичні видання за поточний рік, рукописи і матеріали на правах рукописів (дисертації, звіти), енциклопедії, довідкові видання, словники, єдиний екземпляр видання, CD-ROM.

Юридичним документом, за яким користувач одержує документ в тимчасове користування й відповідає за зберігання, є бланк-замовлення.

Матеріальну відповідальність за збереження одержаних через МБА документів несе користувач, що замовив документ. Користувач, який втратив або пошкодив документ, отриманий по МБА, повинен замінити на аналогічний або замінити документом, визнаним бібліотекою рівноцінним.

Визначення індексу УДК та авторського знаку

Ми можемо допомогти визначити індекс Універсальної Десяткової Класифікації (УДК) на Ваші статті та інші видання.

Для якісного визначення індексу УДК просимо надавати назву статті, розширену анотацію до неї та ключові слова. 

Допомога у визначенні індексу Універсальної Десяткової Класифікації (УДК), а також авторського знаку надається лише науковцям, співробітникам, викладачам, аспірантам та студентам Херсонського державного аграрного університету. 

Для замовлення послуги необхідно заповнити на кожний документ Бланк замовлення на УДК та надіслати його на електронну скриньку: library@ksau.kherson.ua
Бланк-замовлення заповнюється чітко, розбірливо, без довільних скорочень, мовою оригіналу.

Також індекс УДК, авторський знак та додаткову інформацію щодо особливостей класифікації можна отримати у співробітників відділу комплектування, наукової обробки літератури та наукометрії(гол.корпус, 1 поверх).

Згідно з ДСТУ 4861:2007 «Інформація та документація. Видання. Вихідні відомості», вихідні відомості кожного видання повинні містити т.зв. «шифр зберігання видання», який складається з класифікаційних індексів Універсальної десяткової класифікації (УДК) та авторського знака. Один і той самий шифр зберігання проставляється на весь тираж одного видання і розміщується у верхньому лівому куті звороту титульного аркуша видання у такій послідовності:

-          УДК – пробіл – шифр

-          авторський знак починається під першою цифрою індексу УДК.

Індекс УДК визначають за темою (змістом) видання. Незважаючи на те, що УДК інколи вважається лише «бібліотечним» кодом, він має більш широке коло використання: він повинен максимально точно відобразити зміст видання та забезпечити в подальшому його швидкий та легкий пошук не лише в Україні, а й у світі.

Спробуйте визначити індекс УДК самостійно!

Авторські таблиці (двозначні). Для російської і української мов

Віртуальна довідка

Віртуальна довідка допоможе Вам одержати інформацію про наявність конкретного видання, що знаходяться у бібліотечному фонді наукової бібліотеки Херсонського державного аграрного університету або у фондах сільськогосподарських бібліотек Херсонського територіального об’єднання, про конкретний факт або подію, уточнити елементи бібліографічного опису необхідного документу, як можна зробити заміну на загублену книгу, де можна підписати обхідний лист та багато ін.. Для отримання віртуальної довідки треба заповнити Бланк-замовлення на віртуальну довідку та надіслати його на електронну скриньку: library@ksau.kherson.ua

Перш ніж робити замовлення, спробуйте самостійно отримати відповідь за допомогою Електронного каталогу наукової бібліотеки ХДАЕУ.

Підбір літератури за темою

Вам необхідно написати реферат, курсову роботу, або Ви проводити наукове дослідження, і не знаєте з чого почати? Почніть із списку літератури до теми, яка Вас цікавить. Вам необхідно заповнити Бланк-замовлення та надіслати його на електронну скриньку: library@ksau.kherson.ua, і ми надішлемо на Ваш e-mail список літератури (не більше 10-ти найменувань), який допоможе якісно та вчасно виконати завдання, які стоять перед Вами. Термін виконання замовлення від 1 до 3-х робочих днів, в залежності від складності запиту. Термін виконання може бути продовжено залежно від кількості замовлень, складності теми, але не довше ніж 5 робочих днів. Послуга надається в порядку загальної черги.

 
 
Інформаційний супровід дослідження

Бажаєте бути в курсі останніх новин галузі дослідження? Заповніть Бланк замовлення на інформаційний супровід (ВРІ) та надішліть його на електронну скриньку: library@ksau.kherson.ua. Користувачі цієї послуги щомісяця отримуватимуть на вказану електронну скриньку перелік актуальних анотованих джерел за тематикою досліджень.

Послуга призначена для систематичного інформування вчених, дослідників, співробітників Херсонського державного аграрного університету про надходження до фонду наукової бібліотеки нової літератури у відповідній галузі. Ця послуга створена для супроводу навчального та наукового процесів: написання дисертації, фахової публікації, тез конференції. Вона надасть можливість науково-педагогічним працівникам бути ознайомленими з розробками та досягненнями як у вітчизняному, так і закордонному науковому просторі.

 
Персональна консультація науковцям

Прагнете ефективно представити власні наукові публікації, знайти нових колег, відкрити нові можливості для фінансування, дізнатись свої наукометричні показники? Розпочніть розбудовувати свій віртуальний профіль науковця просто зараз!

Надаємо консультації за такими темами:

  1. створення профілю та робота в Google Scholar, Web of Science, Scopus, ORCID;
  2. допомога у розміщенні наукових статтей або публікацій в Інституційному репозитарії ХДАУ,
  3. робота із бібліографічним описом (стандарт ДСТУ 7.1:2006) та бібліографічним посиланням (стандарт ДСТУ 8302:2015) та багато ін..

За персональними консультаціями звертайтеся до наукової бібліотеки у відділ комплектування, наукової обробки літератури та наукометрії (гол. корп.., 1 поверх).

Оформити літературу за вимогами ВАК
Формування персонального покажчика

У сучасних умовах функціонування вищого навчального закладу вагоме значення відводиться науковій діяльності, яка підвищує імідж університету на ринку освітніх послуг. Тому пріоритетним напрямом роботи наукової бібліотеки є популяризація досягнень провідних вчених Херсонського державного аграрного університету.

2005 року наукова бібліотека заснувала  серію біобібліографічних покажчиків «Вчені-аграрії» в подальшому перейменовану на «Біобіблографія діячів сільськогосподарської науки України». За період 2005-2019 рр. вийшло 27 випусків. Крім популяризації досягнень університетської науки,  серія є  рекламою для  просування  вченими  своїх  досліджень,  самоствердження  в  науковій спільноті, пошуку партнерів, інвесторів та замовників, адже оприлюднення результатів досліджень є одним із основних аспектів діяльності науковців, спрямованої на розвиток науки та суспільний поступ.

Основними складовими біобібліографічного покажчика є біографічна частина, покажчик праць ученого та література про нього. У статті про життєвий і творчий шлях ученого (біографічному нарисі) основна увага зосереджена на основних датах життя і діяльності, характеристиці найбільш важливих напрямків наукової, педагогічної, науково-організаційної і громадської діяльності вченого. Перелік праць вченого за весь період його творчої діяльності дає повне уявлення про творчий доробок, розкриває аспекти діяльності, основні напрямки досліджень ученого у певній галузі науки. Надзвичайно важливий для дослідника розділ - присвячена йому література, яка дає можливість отримати додаткові джерела для поглиблення знань про особу. Досить суттєво доповнює текстову частину покажчика наявність ілюстративного матеріалу. В оформленні покажчиків використовуються фото з особистих архівів, зокрема, світлини членів родини,

колег, співробітників, унікальні фото наукових експедицій, лабораторних дослідів. Цінними є світлини, які зафіксували участь науковців у міжнародних конференціях, симпозіумах, семінарах тощо.

Головна мета підготовки біобібліографічних покажчиків – розкриття напрямків наукової діяльності професорсько-викладацького складу університету, створення інформаційної бази для вивчення вивчення  історії становлення і розвитку наукових шкіл університету, окремих  наукових  дисциплін  і  збереженню  образів  вчених  для  наступних поколінь.

Підготовка і видання біобібліографічних покажчиків, присвячених ученим, вихід кожного випуску є важливою подією як у галузі української бібліографістики, так і історії вітчизняної науки взагалі.

Перш ніж робити замовлення, пропонуємо ознайомитись із своїм бібліографічним списком праць за допомогою Електронного каталогу. Якщо список є неповним - просимо надати нам інформацію про публікації, яких бракує.

Для замовлення персонального покажчика завітайте до наукової бібліотеки у Інформаційно-бібліографічний відділ (гол. корп., 1 поверх).

Книгозабезпечення та доукомплектування навчальних дисциплін

Одним із показників відповідності ВНЗ вимогам ліцензування та акредитації є показник забезпеченості навчального процесу літературою з фонду бібліотеки. Тому, нигозабезпеченність навчального та наукового процесів університету є одним з головних завдань роботи наукової бібліотеки і, зокрема Відділу комплектування, наукової обробки літератури та наукометрії. Для отримання об’єктивної та повної інформації про забезпеченість дисциплін навчальною літературою формується електрона база даних «Книгозабезпечення навчальних дисциплін» вона є інструментом якісного управління формуванням фондів та використання їх у навчальному процесі.Інформація у базі даних оновлюється двічі на рік.

Усі користувачі наукової бібліотеки ХДАУ (за винятком сторонніх читачів) можуть долучитися до процесу комплектування фонду літературою.

  • Вам для курсу потрібна книжка, а її немає у фонді бібліотеки,
  • Ви побачили у книгарні нову книгу і вважаєте, що вона має право бути у фонді нашої бібліотеки,
  • наявної кількості примірників конкретного видання не вистачає для задоволення потреб усіх користувачів,
  • ви вважаєте, що потрібно змінити або доповнити наявний список літератури забезпеченості навчальної дисципліни та ін.

Для цього Ви можете заповніти бланк замовлення та надіслати його на електронну скриньку: library@ksau.kherson.ua

Якщо у вас не вийшло отримати інформацію про книгозабезпечення по конкретним дисциплінам самостійно або бажаєте більш розширеної консультації, звертайтеся до відділу комплектування, наукової обробки літератури та наукометрії(гол корп.., 1 поверх).

 КНИГОЗАБЕЗПЕЧЕННІСТЬ ОСНОВНА ТАБЛ. 2020

Корисна інформація для науковців

Міжнародні Бази даних
Фахові видання України
Корисні посилання

  

       
Відеоматеріали

Scopus

Додати відсутній документ до Scopus https://www.youtube.com/watch?v=qwpbybRhYnQ

Як знайти журнал Scopus з Вашої тематики https://www.youtube.com/watch?v=Emo1_mwwkf0

Як внести зміни до профілю автора у Scopus https://www.youtube.com/watch?v=XrqEJL0pdaI

Як знайти журнал в базі даних Scopus https://www.youtube.com/watch?v=dmzFP1ccUHk

Як знайти журнал необхідного квартиля в Scopus https://www.youtube.com/watch?v=NemXB_rqVR0

Як об'єднати профілі автора в Scopus https://www.youtube.com/watch?v=-nP-89HBM3Q

Як зв'язати Scopus ID з ORCID ID https://www.youtube.com/watch?v=j8Viylumi6E


Web of Science

Як зареєструватися в Web of Science https://www.youtube.com/watch?v=8GOGSF1hiaI

Як знайти актуальне рейтингове дослідження за своєю тематикою у Web of Science https://www.youtube.com/watch?v=R5njbQ_AocE

Як знайти журнал в Web of Science Core Collection https://www.youtube.com/watch?v=AtE6I2y1Tsw

Контактна інформація

Реквізити, адреса, телефони

Регіон

Херсонська область

Установа

Херсонський державний аграрно-економічний університет

Керівник установи — ректор, прізвище, ім’я та по батькові

Кирилов Юрій Євгенович

Відомче підпорядкування

Міністерство освіти і науки України

Назва бібліотеки

Наукова бібліотека Херсонського державного аграрно-економічного університету

Рік заснування бібліотеки

1874 рік

Загальна площа бібліотеки, в т.ч. чит. залів

820 м2

Група по оплаті праці

IIІ-тя група

Директор бібліотеки, прізвище, ім’я та по батькові

Смирнова Ірина Олександрівна

Поштовий індекс і адреса:

73006, м. Херсон-6, вул. Стрітенська, 23

Телефони:

+38 (0552) 31-93-05 – наукова бібліотека

Адреса електронної пошти:

office@ksau.kherson.ua - університет
library@ksau.kherson.ua - наукова бібліотека

Веб-сайт:

Facebook:

ksaeu.kherson.ua

https://www.facebook.com/nb.ksau/