Year of foundation: 1998
Розв’язання світових проблем сталого соціально-економічного розвитку в аграрному секторі економіки можливе лише на сучасному системному рівні.
Це, в свою чергу, дозволяє вирішувати проблеми продовольчої безпеки. Розуміючи важливість усіх викликів та завдань, які стоять перед людством на сучасному етапі, вчені кафедри працюють над проблемою якості продовольчої сировини та продуктів її переробки щодо відповідності міжнародним і європейським стандартам, створенням сучасної лабораторної бази для підготовки наукових фахівців.
Кафедру «Технологій переробки та зберігання сільськогосподарської продукції» створено 2 березня 1998 року.
Основні напрямки діяльності кафедри:
• здійснення науково-педагогічної діяльності;
• виконання наукових досліджень з питань виробництва, переробки та зберігання продукції тваринництва і рослинництва;
• стандартизації та управління якістю сільськогосподарської продукції;
• підготовка фахівців освітніх рівнів «бакалавр», «магістр»;
• підготовка наукових кадрів в аспірантурі та докторантурі за напрямком 20 «Аграрні науки та продовольство».
Із дня створення кафедри її очолює доктор с.-г. наук, професор, академік НААН, заслужений діяч науки і техніки України Пелих В.Г. На час обрання його головою Херсонської обласної ради, обов’язки завідувача кафедри з 2010р. по 2016 р. виконувала кандидат с.-г. наук, доцент Балабанова І.О.
На базі кафедри відкрито лабораторний комплекс, до якого входять лабораторії «Якості молока і молочних продуктів»; «Консервування плодів, овочів, м’яса та риби»; «Переробки зерна»; «Технохімконтролю харчових продуктів»; «Механізації тваринництва та рибництва»; «Мініцех по виробництву рослинних олій», які співпрацюють з передовими підприємствами регіону: ТОВ «Геліос-1», ТОВ «Данон Дніпро», Міжнародний агропромисловий кластер Херсонської області Ea.F.Tech+, Українська лабораторія якості і безпеки продукції АПК НУБіП, ФОП «Бородіна».
Лабораторний комплекс забезпечує підготовку фахівців біолого-технологічного та агрономічного факультетів з переробки та зберігання с.-г. сировини і сприяє максимальному наближенню навчання здобувачів вищої освіти до умов реального виробництва.