Наукова школа «Конкурентоспроможний розвиток аграрного сектору економіки України в умовах глобалізації»

Загальна інформація про школу

Наукова школа
«Конкурентоспроможний розвиток аграрного сектору економіки України в умовах глобалізації»
Рік заснування: 2016


Наукова школа «Конкурентоспроможний розвиток аграрного сектору економіки України в умовах глобалізації» була заснована у 2016 році д.е.н., доцентом Кириловим Ю.Є. у 2021 році затверджено вченою радою університету (протокол від 27.05.2021 № 12).

Дана наукова школа об’єднала науковців, які досліджують питання глобалізаційно-інтеграційних процесів, трансформації АПК України, конкурентоспроможного розвитку аграрного сектору економіки України в умовах глобалізації, формування та просування бренду країни, розвитку аграрного сектору економіки України в умовах четвертої промислової революції, управління конкурентоспроможністю аграрних підприємств.

За період існування школи підготовлені 5 докторів наук.

Основні наукові напрями

- теорія, методологія та практика управління конкурентоспроможністю аграрних підприємств;

- дослідження засад конкурентоспроможного розвитку аграрного сектору національної економіки з урахуванням процесів євроінтеграції та глобалізації;

- формування та просування бренду країни;

- розвиток аграрного сектору економіки України в умовах четвертої промислової революції.

- управління продовольчою безпекою України з урахуванням кон’юнктури світових аграрних ринків.

Засновники школи

 

Кирилов Юрій Євгенович

доктор економічних наук, професор,

Херсонський державний аграрно-економічний університет

Заслужений працівник науки і техніки України

Профіль Google Scholar

Ідентифікатор автора Scopus

ORCID

Ідентифікатор автора Web of Science

Кирилов Юрій Євгенович, народився 20 липня 1980 року у м. Херсон.

У 2005 році захистив дисертаційну роботу «Розвиток зовнішньоекономічної діяльності на ринку зерна» на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю «Економіка сільського господарства і АПК» у Державному агроекологічному університеті (м. Житомир). У 2008 році отримав вчене звання доцента. У 2015 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.03. – економіка та управління національним господарством на тему «Конкурентоспроможний розвиток аграрного сектора економіки України в умовах глобалізації» в Миколаївському національному аграрному університеті. У 2019 році отримав вчене звання професор.

На теперішній час є членом Наукової ради Міністерстві освіти і науки України, головою Херсонської обласної науково-координаційної ради ПНЦ НАН України та МОН України, членом Ради національної єдності Херсонської області, членом складу Басейнової ради Нижнього Дніпра, членом колегії Управління освіти й науки Херсонської обласної державної адміністрації.

Під керівництвом Кирилова Ю.Є. захищено 6 докторських дисертацій; здійснюється керівництво 5 аспірантами.

За багаторічну плідну працю нагороджений почесним званням: Подяка Міністра аграрної політики та продовольства України (2012), Подяка Міністерства освіти і науки України (2015), Почесна грамота голови Херсонської обласної державної адміністрації (2015), Почесна грамота Південного наукового центру Національної академії наук України і Міністерства освіти і науки України (2016), Почесна грамота голови Херсонської обласної ради (2017), Грамота Міністерства освіти і науки України (2019), Заслужений працівник науки і техніки України (2020).

Основні публікації Кирилова Ю.Є.
До складу наукової школи входять:

 

Грановська Вікторія Григорівна

доктор економічних наук, доцент

професор кафедри готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Херсонський державний аграрно-економічний університет

Профіль Google scholar

ORCID

У 2019 році захистила дисертацію на здобуття доктора економічних наук за темою «Управління конкурентоспроможністю  аграрних підприємств: теорія, методологія, практика» за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) у спеціалізованій вченій раді Д 08.804.01 Дніпровського державного аграрно-економічного університету.

Скрипник Світлана Валентинівна

доктор економічних наук, доцент

професор кафедри обліку і оподаткування Херсонський державний аграрно-економічний університет

Профіль Google scholar

 Ідентифікатор автора Scopus

ORCID

У 2020 році захистила дисертацію на здобуття доктора економічних наук за темою «Організаційно-економічні пріоритети розвитку фермерських господарств та сільськогосподарських підприємств: теорія, методологія, практика» за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) у спеціалізованій вченій раді Д 55.859.01 Сумського національного аграрного університету.

 

Докторські дисертації:

Рунчева Н.В. Формування та розвиток корпоративних відносин в аграрній сфері: теорія, методологія, практика: дис. д.е.н.:  08.00.03 – економіка та управління національним господарством. 30.07.2017. Науковий керівник д.е.н. Кирилов Ю.Є.

Новак Н.П. Управління розвитком аграрних підприємств з виробництва органічної продукції: теорія, методологія, практика»: дис. д.е.н.:  08.00.03 – економіка та управління національним господарством. 2016 р.

Яровий В.Ф. Розвиток підприємств туризму та сільського зеленого туризму: теорія, методологія, практика:  дис. д.е.н.:  08.00.03 – економіка та управління національним господарством. 2018 р.

Постол А.А. Механізми та інструменти розвитку великих аграрних підприємств: теорія, методологія, практика: дис. д.е.н.:  08.00.03 – економіка та управління національним господарством. 2018 р. 

Сучасний стан школи

На даний час наукова школа має здобутки в напрямі захисту докторських дисертацій (5 докторських дисертацій); опубліковано більше ніж 550 наукових праць, у т.ч. монографій - 20, участь у колективних монографіях – 50; фахових статей -355, 12 статей у науково-метричних базах Web of Science і Scopus; отримано 12 авторських свідоцтва на твір. Вчені наукової школи беруть активну участь у міжнародних та всеукраїнських наукових конференціях, симпозіумах, форумах. Під їх керівництвом виконано 1 та виконується 3 науково-дослідні робіти, що фінансується Міністерством освіти і науки України. Наукові здобутки вчених мають практичну реалізацію, що підтверджується відповідними довідками, що видані на загальнодержавному, обласному рівнях, підприємствами та установами.

Публікації наукової школи