Новини ХДАЕУ

Державна науково-технічна бібліотека України за підтримки Міністерства освіти і науки України у співпраці з ORCID протягом вересня та жовтня 2021 року (29.09, 01.10, 04.10), проведе ряд вебінарів.

Серія вебінарів присвячена питанням використання постійних ідентифікаторів ORCID для ідентифікації науковців та установ, поєднання та покращення пошуку наукового доробку. Вебінари відбудуться в онлайн режимі з використанням платформи Zoom та з прямою трансляцією на YouTube каналі ДНТБ України.

ВИКОРИСТАННЯ ПОСТІЙНИХ ІДЕНТИФІКАТОРІВ УЧЕНИХ ТА УСТАНОВ, ЇХ РОЛЬ У НАУКОВІЙ ЕКОСИСТЕМІ. МАЙСТЕР-КЛАСИ ORCID ДЛЯ НАУКОВЦІВ

Форма реєстрації учасника на серію вебінарів доступна за посиланням: https://dntb.gov.ua/form

Тема 1. Постійні ідентифікатори та переваги їх використання для дослідників, установ та дослідницької інфраструктури. Про проект створення Національної електронної науково-інформаційної системи URIS (Ukrainian Research Information System). Переваги використання ORCID для науковців та установ

Дата: 29 вересня 2021 р., 17:30 - 18:30 (15 хв. обговорення/запитання).

Участь безкоштовна. Мова проведення: англійська, українська.

На вебінарі Ви дізнаєтесь про: типи постійних ідентифікаторів для різних дослідницьких об’єктів (ORCID, DOI, ROR, PURL, RAiD тощо);         постійні ідентифікатори та “Відкритий Доступ”; постійні ідентифікатори та FAIR дані; постійні ідентифікатори та оцінка наукових досліджень.  як постійні ідентифікатори пов’язані із Національною електронною науково-інформаційною системою URIS (Ukrainian Research Information System); переваги використання ORCID для науковців та установ.

Тема 2. Початок роботи з профілем науковця в ORCID (майстер-клас)

Дата: 01 жовтня 2021 р., 11:00 - 12:00.

Майстер-клас: реєстрація профілю науковця в ORCID; підтвердження адреси електронної пошти; зміна паролю до профілю; налаштування профілю науковця ORCID; налаштування видимості профілю в системі ORCID; альтернативні облікові записи для входу в Google, Facebook або через Вашу установу; як видаляти дублікат, якщо випадково зареєстрували декілька профілів в ORCID.

Тема 3. Інтеграція наукових робіт дослідника в ORCID (майстер-клас)

Дата: 04 жовтня 2021 р., 11:00 - 12:00 (15 хв. обговорення/запитання).

Майстер-клас:  додавання статей з використанням  постійних ідентифікаторів;  додавання статей у свій обліковий запис ORCID;  додавання статей прямим імпортом з інших систем;  ьімпорт та експорт статей з файлу BibTeX;  проблеми з BibTeX та їх усунення;  додавання статей вручну; групування кількох версій однієї та тієї ж статті разом;  редагування статей; довірені сторони в ORCID; експертна оцінка в ORCID; як додати членство або послугу у свій обліковий запис ORCID.

До уваги науковців! Серія вебінарів Постійні ідентифікатори

Фізична культура і спорт сьогодні є невід’ємною частиною сучасного способу життя, соціального і культурно-морального розвитку суспільства, важливим чинником зміцнення здоров’я кожного громадянина нашої держави. Заняття фізичними вправами гартують не лише тіло, а й дух людини. Без фізичного виховання та спорту, без пропаганди здорового способу життя неможливе здоров’я нації. Тому наше спільне завдання – залучати в спортивні зали, на майданчики якнайбільше дітей, молоді, їх батьків, а для цього – створити всі відповідні умови. 15 вересня в Скадовському аграрному фаховому коледжі пройшли спортивні змагання між студентами першого курсу присвячені Міжнародному дню фізичної культури та спорту в рамках олімпійського тижня.

Організували та провели змагання заступник директора з виховної роботи Рубін Р.І.та викладач фізкультури Ілларіонов В.В. спільно з кураторами груп першого курсу коледжу

 Вітаємо переможців змагань!

Спортивні змагання між студентами присвячені Міжнародному дню фізичної культури та спорту в рамках олімпійського тижня

Це можна зробити одночасно! Інноваційні технології навчання реалізують в Аграрно-Економічному університеті. Саме у нас вивчають досвід успішних стартапів англійською мовою. Заняття проводять високопрофесійні викладачі, які мають унікальний досвід підготовки до міжнародних іспитів.

У спеціально обладнаній комп’ютерній лабораторії ХДАЕУ (на кшталт сучасних коворкінг-центрів) 13 вересня відбулося заняття до Всеукраїнського дня підприємця. Актуальну тематику Starting a business розглядали на прикладі успішного британського студентського стартапу RolleyGolf. Бізнес-креативність та бізнесові лексичні одиниці практикували здобувачі спеціальностей «Готельно-ресторанна справа» і «Туризм» під час перегляду автентичного відео про створення, комерціалізацію та промоцію інноваційного продукту. Формат класу передбачав продуктивну дискусію про стратегії започаткування нового бізнесу.  Підсумком заняття стало закріплення засвоєного контенту на інтерактивній онлайн платформі Kahoot.

Прокачати мозок і генерувати нові нейронні зв’язки…..чи нові бізнес-ідеї?

Батьки – це головні люди у житті дитини, бо хто як не вони найбільше люблять свою дитину та бажають їй найкращого. Батьки знають можливості, нахили та здібності своєї дитини. Тому й батьків, в свою чергу, потрібно вчасно інформувати щодо сучасних підходів професійного самовизначення, тенденцій та перспектив ринку праці, щоб вони вчасно та правильно змогли запропонувати дитині свою допомогу.

Так, викладачі ХЕРСОНСЬКОГО АГРАРНО-ЕКОНОМІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ взяли участь у батьківських зборах Комишанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26 Херсонської міської ради. На цьому заході присутні були ознайомлені про наявні спеціальності на п’ятьох факультетах, про роботу шкіл економіки, інженерії та англійської мови під час шкільних канікул, про підготовчі курси для вступників, що мають на меті поглиблене вивчення предметів для складання ЗНО. Наприкінці зустрічі батьки з учнями 10-11 кл були запрошені на День відкритих дверей.

Батьківські збори!

Важливе значення для формування прикладних фахових компетентностей має співпраця із роботодавцями.

14 вересня 2021 року відбулася зустріч завідувача кафедри обліку і оподаткування Світлани Скрипник, гарантів освітніх  програм "Облік і оподаткування" та здобувачів ОС "Молодший бакалавр", "Бакалавр" і "Магістр" зі стейкхолдерами: Наталією Тарасовою - керуючою головним відділенням ПУМБ, та Людмилою Левченко – керуючою відділенням ПУМБ м. Херсона.

Метою заходу було залучення до продуктивної та конструктивної дискусії стейкхолдерів щодо перегляду й оновлення освітніх програм, змісту освітніх компонентів: "Облік в банках", "Міжнародне оподаткування", "Організація бухгалтерського обліку" та " Облік і фінансова звітність за міжнародними стандартами".

Учасники активно та плідно попрацювали над їх удосконаленням, обговорили зміни до змістового  наповнення згідно з новими освітніми реаліями та регіональними потребами.

Зібрана інформація під час обговорення (відгуки, пропозиції від учасників) слугуватимуть основою для удосконалення змісту та якості підготовки здобувачів вищої освіти за освітньо-професійною програмою "Облік і оподаткування".

Робоча зустріч зі стейкхолдерами