Чер 04, 2021
Стратічук Н.В., доцент кафедри екології та сталого розвитку імені професора Ю.В. Пилипенка

Студенти-екологи освоюють перспективні методи біологічної очистки води

article-image

Скиди неочищених та умовно очищених вод призводять до виникнення анаеробних процесів, гниття, органічних забруднень, що обумовлює непридатність водойм та водотоків приймачів стічних вод для потреб водокористування, призводить до замору риби, цвітіння, заростання, замулення акваторій, зменшення стоку, зарегулювання та деструкції водотоків. Високонебезпечні каналізаційно-стічні води характеризуються понаднормовим вмістом концентрації завислих речовин, синтетичних поверхнево-активних речовин (СПАР), високомолекулярних органічних сполук, іонів важких металів, та інших полютантів, що ускладнює використання водних об’єктів для питних та рибогосподарських потреб, рекреації, зрошення тощо. Нажаль переважна більшість існуючих технологій очищення висококонцентрованих каналізаційно-стічних вод є застарілими, мають низьку ефективність та ряд недоліків. Тому актуальним залишається розробка, апробація та практичне застосування ефективних та недорогих технологій очистки скидних вод. Дієвим і ефективним рішенням є застосування біологічних технологій очистки та доочистки стічних вод із застосуванням гідрофітів. Вони істотно покращують хімічні властивості води і являються біологічним фільтром очистки водних ресурсів.

Зважаючи на це, сьогоднішній день у Херсонському державному аграрно-економічному університеті розпочався цікавою зустріччю із Віктором Олександровичем Чабаном, який є вченим та провідним фахівцем з питань вирощування лікарських рослин та біологічної очистки каналізаційно-стічних вод. 

Здобувачі вищої освіти спеціальностей 101 «Екологія», 183 «Технології захисту навколишнього середовища» та 103 «Науки про землю» були ознайомлені із основними характеристиками, перевагами та особливостями використання ейхорнії (водяної лілії) для очистки каналізаційно-стічних вод від біогенних та токсичних речовин, металів тощо. За результатами зустрічі, в науково-навчальній лабораторії «Ecomonitoring» кафедри екології та сталого розвитку імені Ю.В. Пилипенка закладені багатоваріантні лабораторні досліди використання ейхорнії для очистки вод із різними фізико-хімічними властивостями. Дослідження проводитимуться у межах наукового студентського гуртка «Ecolife». 

Екологом бути сучасно та круто!