Вер 02, 2021
Піскун Єлизавета

День поля в Херсонському державному аграрно-економічному університеті

article-image

В серпні місяці, в Херсонському державному аграрно-економічному університеті на полях навчально-дослідно виробничої дільниці було проведено День поля за темою «Результати використання добрив ICL на соняшнику» за участі представників компанії «Солантіс Україна».  

З привітальним словом виступив проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності, доктор сільськогосподарських наук, професор Аверчев Олександр Володимирович та регіональний менеджер компанії «Солантіс Україна» в Південному регіоні, кандидат сільськогосподарських наук Бойко Микола Олександрович.

Олександр Володимирович надав інформацію про те, що на дослідних ділянках університету на протязі 4 років проводяться дослідження з вивчення екологічної пластичності вирощування соняшнику в богарних умовах півдня України. Отримані результати аналізуються та доводяться до товаровиробників у вигляді рекомендацій: які гібриди та сорти краще висівати в умовах глобальних змін клімату.

Зазначимо, що  соняшник – перспективна, економічно вигідна культура та основна олійна культура нашої країни. Регіони виробництва соняшнику диференційовані за природними умовами. Південь України є найбільшим виробником насіння соняшнику. Популярність соняшнику, як основної олійної культури на півдні обґрунтована тим, що це типова рослина степової зони, але успіх його вирощування в значній мірі визначається умовами зовнішнього середовища, тобто погодою та кліматом. Тому перспективи вирощування соняшнику в умовах зміни клімату стають актуальним питанням останнім часом. Наукове обґрунтування і розробка нових технологічних заходів вирощування соняшнику в умовах півдня України набуває важливого значення і особливо за нестійкого вологозабезпечення та температурного режиму.

Окремий акцент був здійснений на необхідність біологізації виробництва с-г культур і на зменшення хімічного навантаження шляхом застосування біопрепаратів. Застосування біопрепаратів не тільки покращить екологічну ситуацію в цілому, але і сприятиме підвищенню росту с-г культур, що  підтверджують  результати проведення досліджень на дослідних ділянках університету.

ХДАЕУ намагається сприяти вивченню цих питання та має статус важливого наукового феномену сучасності. Адже, в 2019 році на території університету  вперше в Україні  було створено «Центр біологізації Півдня України», а у 2020 році, за підтримки українського проєкту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP,  лабораторію «Біологізації плодоовочівництва», на базі якої науковці проводять дослідження з питань використання біопрепаратів, як складової адаптивних технологій основних і нішевих культур в  екстримальних умовах вирощування.

Співпраця з університетом - це комплексний підхід до вирішення проблем, що виникають в сільському господарстві, а отже гарантія успішного врожаю.