Січ 24, 2022
Ряполова І. О., Папакіна Н.С., Овдієнко К.Т., Кривий В.В. Прес-центр БТФ

Практичне заняття з оцінки крафтових виробів в лабораторії здорового харчування

article-image

Крафтовий виріб – що це? Таке незвично вже звикле слово у нашому побуті. Увірвалося воно в наше інформаційне поле з екранів телевізорів, інтернету, крамниць.

Що ж таке “крафт”? Ми більше любимо замінювати це слово рідним українським - ремісничий (від слова “ремесло”). А що таке ремесло? Ремесло - це дрібне, невеличке виробництво, яке базується на ручній праці.

Так ось, 21 січня 2022 року на кафедрі інженерії харчового виробництва в лабораторії здорового харчування здобувачі вищої освіти спеціальностей 181 Харчові технології та 212 Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза проводили якісну оцінку крафтових виробів, а саме: сиру - 3 різних видів, та копченої ковбаси.

Здобувачі проводили органолептичні дослідження виробів за  такими показниками: смак і запах, консистенція, зовнішній вигляд і забарвлення фаршу на розрізі для копченої ковбаси та виставляли бали по кожному показнику. На основі результатів таких показників органолептичних досліджень дають оцінку якості продуктів. У тих випадках, коли при органолептичних дослідженнях виявлено зміни, що викликають підозру щодо якості продукту, вироби підлягають лабораторним дослідженням.

Під час дегустації сиру здобувачам найбільше сподобався зразок сиру під номером три, який вразив своїм дивовижним смаком завдяки різним спеціям: гімалайської солі,  солодкій паприці, зразок поєднував у собі насиченість та індивідуальність.

Здобувачі підкреслили, що крафтові сири мають величезний смаковий спектр, на відміну від промислових зразків, які в будь-якому випадку орієнтовані на середнього носія кошика супермаркету. Прості, лінійні смаки не можна порівняти з яскравими спалахами на мові від ремісничого сирного світу, тому й дегустувати їх необхідно дуже обережно.

Копчена ковбаса не менш вразила здобувачів, адже вона не звичайна і мала специфічний запах копченя і прянощів, приємний, трохи гострий і солонуватий смак. Ковбаса  виробляється за власною рецептурою, до складу якої входить:  баранина  1-го ґатунку (90%) і жир курдючний  (10%), з додаванням перцю чорного, духмяного, кмину і часнику. Батон відрізнявся незначною зморшкуватістю.

Забезпечення якісної підготовки висококваліфікованого, конкурентоспроможного, інтегрованого у європейський та світовий науково-освітній простір фахівця дає можливість підготувати здобувача вищої освіти  до умов виробництва, тому  такі заняття забезпечують неперервність та послідовність у набутті необхідного обсягу практичних знань, умінь і навичок.