News KSAEU

Сьогодні 22.02.2022 року відбулась зустріч зі здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальностей 206 Садово-паркове господарство та 205 Лісове господарство стосовно процедури обрання вибіркових дисциплін. Ініціатором зустрічі виступила гарант освітньої програми першого (бакалаврського) рівня Бойко Тетяна Олексіївна, яка ще раз наголосила на важливості ретельного підходу до обрання вибіркових компонентів кожним здобувачем для формування Soft skills так і доповнення та уточнення Hard skills, відповідно до сучасних потреб суспільства, посилення їх конкурентоспроможності на ринку праці, ефективного використання можливостей закладу вищої освіти, врахування регіональних та галузевих потреб, формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів. На зустрічі були присутні викладачі кафедри лісового та садово-паркового господарства ХДАЕУ, декан факультету рибного господарства та природокористування Бойко Павло Михайлович, здобувачі 1-4 курсів зазначених спеціальностей.

 

Розглянуто було низку питань:

  • процедура обрання вибіркових компонент здобувачами ВО;
  •  важливість самостійного вибору вибіркових компонент;
  • задоволення індивідуальних потреб та інтересів здобувачів задля формування індивідуальної освітньої траєкторії;
  • набуття гнучких навичок спілкування для ефективного працевлаштування.

Крім зазначених питань гарант відповіла на низку питань здобувачів, які стосувались критеріїв оцінювання, якості викладання, впровадження інноваційних методів навчання, академічної мобільності, а також збереження ментального здоров’я під час пандемії.

ФОРМУВАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ОСВІТНЬОЇ ТРАЄКТОРІЇ ЗДОБУВАЧІВ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ 206 САДОВО-ПАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО ТА 205 ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО

Ахатини відносяться до підцарства справжні багатоклітинні, білатерального розділу, підрозділу первинноротих, тип молюски.

Тип молюсків нараховує більше 130 тис видів - їх представники населяють як наземні території так і солоні та прісні водойми річок, морів та океанів.

Сьогодні в перспективній аквакультурі серед молюсків класу черевоногих найбільш популярна родина стебельчастоокі, ця родина включає в себе 30 тис видів наземних молюсків.

Зупинимо нашу увагу на детальному розгляді Ахатини гігантської (Achatina fulica), також можна зустріти його під назвою гігантський африканський равлик. Цей вид може досягали розмірів за вдовжки до 40 см, та ваги в 450 грамів, але в природі, в домашній умовах дорослі особини досягають 15-18 см. Оптимальна температура для активного існування молюска складає 22-26℃, при температурі 2-8℃ впадає в сплячку. Ведуть переважно нічний спосіб життя. Ахатини- гермафродити, тобто вони мають як жіночі так і чоловічі статеві органи. Харчуються стебельчастоокі переважно зеленими частинами рослин та плодами, проте для побудови та укріплення раковини важливо щоб в раціоні був присутній кальцій. У природі равлик поїдає вапняні породи, шкаралупу яєць, крейду чи навіть раковину мертвих родичів. Ахатини потребують 18-19% білка, отримують вони його з фруктами та овочами, але трапляються випадки поїдання не лише гамарусів, а навіть представників свого виду.

Розповсюджені в тропічних і субтропічних країнах. В США, Японії та Австралії є сільськогосподарським шкідником. В Європі, зокрема в Україні акліматизації не підлягає. В Україні ахатини частіше використовують в косметичних напрямках, та тримають як домашнього улюбленця, проте наприклад в Африці їх вирощують на спеціальних фермах і широко використовую в кулінарії. Відомо, що в 100 г м’яса равлика міститься 70% білка, 10% жирів та 20% вуглеводів.

Залишається одна проблема, за наших умов цього равлика неможливо вирощувати, проте можливо відкрити равликову ферму, створити всі умови для штучного вирощування Ахатини гігантської. Саме тому на базі ХДАЕУ в науково-дослідній лабораторії кафедри водних біоресурсів та аквакультури було покладено перші кроки до розведення майбутнього конкурента виноградному равлику. Тож сподіваємось, що на столах українців в недалекому майбутньому з’являться страви з цього делікатесу.

Майбутній конкурент виноградному равлику

Тоді Ви не приймали участь разом з кафедрою менеджменту та інфомаційних технологій Херсонського державного аграрно-економічного університету.  Наприкінці січня 2022 року в рамках викладання дисципліни Менеджмент к.е.н., доцент Жосан Ганна та здобувачка вищого рівня освіти першого (бакалаврського) рівня другого року навчання спеціальності 073 Менеджмент Смолінкіна Альона взяли участь у кейс-чемпіонаті з вирішення кейсу запропонованого Білозерською громадою "Розвиток малого підприємництва в Білозерській громаді: креативні професії майбутнього".  Рівень кваліфікації та копметенцій команди надали можливості Білозерській селищній раді отримати можливості наукового обгрунтування тих змін, які громада має впровадити для розвитку підприємства.

 

В свою чергу учасники команди отримали практичний досвід апробації своїх знань, сертифікати, подяки та цінні подарунки. 

 

Дякуємо Білозерській селищній раді за визнання та бажаємо подальших успіхів нашим здобувачам та викладачам!

Ви все ще вважаєте, що участь у практичних кейсах та наукових конкурсах не цікава?

З цієї нагоди в.о. завідувача кафедри готельно-ресторанного та туристичного бізнесу й іноземних мов Морозова Олена  та викладач Фесенко Ганна мали чудову можливість 20 лютого відвідати захід, присвячений святкуванню Міжнародного дня гідів.

 

Метою цього свята є підвищення обізнаності громадськості з тим, що екскурсоводи є послами культури регіонів, які вони представляють.

Актуальні питання, цікаві презентації та захоплюючі історії створили неймовірну атмосферу й залишили приємний післясмак зустрічі.

Для кафедри готельно-ресторанного та туристичного бізнесу й іноземних мов це також свято. Рік тому 11 лютого між ХЕРСОНСЬКИМ ДЕРЖАВНИМ АГРАРНО-ЕКОНОМІЧНИМ УНІВЕРСИТЕТОМ і ГРОМАДСЬКОЮ СПІЛКОЮ «ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ГІДІВ» було укладено договір про співпрацю. 

Дякуємо  Ладі Даник та Галині Абловій-керівниці відділу Херсонського відділення ГС «ВАГ» за запрошення на захід і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю

Сьогодні у всьому світі відзначають День екскурсовода!